sobota, 24 grudnia 2016

Świąt już czas...


Co roku czekam na Boże Narodzenie z dziecięcą ekscytacją - choć z biegiem czasu jest jej we mnie coraz mniej. By poczuć magię świąt, trzeba coraz większego wysiłku, ale ostatecznie czas spędzony w gronie najbliższych zawsze na długo pozostaje w moim sercu i rozpromienia kolejne szare miesiące. Lubię ubierać choinkę, słuchać w tym dniu kolęd Golec uOrkiestra (które mają niebywały klimat i nie wyobrażam sobie bez nich Bożego Narodzenia), dzielić radość z bliskimi i delektować się wigilijnymi potrawami.
W miarę upływu kolejnych lat odkrywam coraz bardziej duchowy i religijny aspekt świąt. Jestem osobą wierzącą, ale także świadomą swojej ułomności jeśli chodzi o wiarę. W każdym razie jest ona moim wyborem, którego dokonuję codziennie, lecz szanuję także wybór innych ludzi :)
Mówi się, że nie bez powodu najkrótszy dzień w roku przypada przed Wigilią. Ponoć to właśnie wraz z przyjściem Chrystusa na Ziemię pojawia się na niej coraz więcej światła, które daje nadzieję. Dzień wydłuża się coraz bardziej, a kulminacją radości jest Wielkanoc, podczas której Zło zostało zwyciężone.

Moi drodzy,
zanim na niebie zabłyśnie pierwsza gwiazdka, a Wy siądziecie przy Wigilijnym stole z rodziną, chciałam Wam złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzę Wam zdrowych i spokojnych świąt, spędzonych w cieple domowego ogniska, wieczoru wolnego od trosk i przeżywanego z dziecięcą radością. 
Niech tajemnica Bożego Narodzenia sprawi, że będziecie patrzeć na świat z taką miłością, jak Stwórca, który zesłał nam swojego Syna, by pokazać nam, jak pokonać nasze własne problemy i cierpienia. 

Wesołych Świąt!

Ola

12 komentarzy:

 1. Pięknie to wszystko napisałaś i dziękuję Ci za ten post. Czuć w nim atmosferę Świąt i nastraja świątecznie. Dziękuję również za piękne życzenia. Chciałabym również życzyć Tobie spokojnych, radosnych Świąt w gronie rodziny. Spędzicie wspólnie te chwile cieszac się swoją obecnością, obecnością Boga, wsłuchując się w kolędy i inne świąteczne melodie. Niech to będzie piękny czas, który przyniesie Wam wiele spokoju, radości, miłości i nadziei w to, ze każdy przyszły dzień będzie cudowny. Spokojnych i radosnych Świąt :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A wiesz, że maile od Ciebie na temat Świąt wprowadzały w moje życie trochę magii :) Lubię słuchać, jak to jest na Święta u innych ;) Póki co ciągle tej atmosfery nie czuję, ale może wieczorem to się zmieni ;D
  Co do wiary, to wiesz na jakim jestem obecnie etapie, może przez to trudno mi poczuć ten duchowy aspekt Świąt (zresztą chyba nigdy takiego nie czułam, wiesz z czym mi kojarzą się Święta ;))

  Tobie także życzę udanych, zdrowych i przede wszystkim spokojnych Świąt, spędzonych w miłej atmosferze - żeby nikt ani nic jej nie zakłóciło ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale mi radochę sprawiłaś tym pierwszym zdaniem :D Cieszę się, że troszkę mogłam się przyczynić do umilenia Ci tych grudniowych dni :)

   Dziękuję bardzo <3

   Usuń
 3. Dziękuję za piękne życzenia i oczywiście życzę Ci tego samego! Wesołych :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spokojnych i Rodzinnych Świąt:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Święta to wspaniały rodzinny czas :)
  Piękne życzonka.
  Życzę wesołych, radosnych, spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w cudownej atmosferze :)
  Pozdrawiam ciepło, świątecznie :) Megly (megly.pl)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo i również pozdrawiam :)

   Usuń
 6. Mam nadzieję, że spędziłaś Święta w przyjemnej, rodzinnej i ciepłej atmosferze :) Ja kompletnie ich w tym roku nie poczułam. Nawet jak siadłam do wigilijnego stołu, to dalej nic. Ale tak czy siak miło spędziłam czas z rodziną :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej lubię ten grudniowy czas oczekiwania na święta, który jest pełen ekscytacji i przygotowań. Niestety w tym roku kompletnie go nie przeżywałam w związku z nawałem obowiązków na uczelni aż do samego końca. Same święta szczególnie magiczne nie były, ale cieszyłam się zbdrobnostek - spaceru z mamą w Wigilijny wieczór o zmroku, jak padał śnieg, dziecięcej radości z prezentów, oglądania świątecznej bajki w telewizji :)
   Mam nadzieję, że przede wszystkim odpoczywasz, bo wiem, że w szkole masz ciężko :( Staraj się wykorzystać ten czas na regenerację :)

   Usuń