poniedziałek, 8 stycznia 2018

Purella Food, BeRaw! Energy bar - surowe kakao, migdały, wiórki kokosowe & chlorella - Recenzja

Trzeci próbowany przeze mnie baton to ten z dodatkiem kakao i wiórków kokosowych. Jak wiecie, moimi ulubionymi dodatkami do raw batonów jest właśnie kokos, kakao oraz (nieobecne w tym wariancie, lecz w Healthy Snack) orzeszki ziemne. Kompozycja smakowa skojarzyła mi się z recenzowanym dawno temu RawEnergy Coconut & Cocoa. Tym razem nie miałam jednak obaw, że wiórki będą zjełczałe, a cały baton przeciętny. Czy słusznie?

Wygląd
Ze względu na dodatek kokosa, tło dzisiaj recenzowanego wariantu stanowi kolor biały. Kompozycja jest identyczna jak we wcześniejszych wersjach. Baton nie zawiera cukru, glutenu, jest wegański i naturalny. Napis "energy bar" sugeruje, że duża dawka skoncentrowanych węglowodanów stanowi niezłego kopa energetycznego.
Po wyjęciu z opakowania okazało się, że mam do czynienia z baaardzo ciemną, niemal czarną sztabką. Baton jest twardy i bardzo zwarty. W jego masie przebijają drobniutkie jasne kropeczki - prawdopodobnie są to wiórki i zmielone migdały. Ciemnobrązowego koloru nadaje surowe kakao, które intensywnie czuć w zapachu - dodaje całości nieco bajaderkowego aromatu. Jednak, co ważne, po chwili zapach ten dominuje kokos - nie zjełczały, a jakby kremowy jak w mleczku kokosowym. 
Smak
Pomimo twardości, wgryzienie się nie stanowi problemu. Baton jest słodki, ale w przystępny sposób. Na pierwszy plan wysuwa się kokosowo-kakaowy duet. Bardzo wyczuwalne są wiórki kokosowe - zarówno w aromacie, jak i w strukturze. Chrzęszczą bowiem niemiłosiernie, bo jednym może przeszkadzać, a innym nie. Nieco przypomina mi to Quin Bite Coconut lub wnętrze Bounty. Na drugim miejscu obecne jest kakao w swojej surowej postaci. Jego smak jest zdecydowanie inny niż w gorzkiej czekoladzie - tutaj nabiera bajaderkowego, jakby alkoholowego wydźwięku. Właśnie ta alkoholowa nuta towarzyszy mi podczas całej konsumpcji. Możliwe też, że podbijają ją suszone daktyle. Migdałów zanadto nie wyczuwam, bo są delikatne w smaku, podobnie jak chlorelli. Całość wypada dobrze i dość porównywalnie do wspomnianego Bombusa. Możliwe, że będę sięgać po ten wariant, gdy najdzie mnie ochota na duet kokosa z kakao :)

Skład: daktyle, surowe kakao 15%, migdały 14%, wiórki kokosowe 12%, chlorella 1,5%
Kaloryczność: 366 kcal/100 g (146 kcal/baton 40 g)
Cena: ok. 5 zł
Dostępność: Rossmann, Carrefour
Ocena: 5/6
Inne warianty smakowe: Protein, Healthy snack (daktyle & orzechy ziemne), Superfood bar (Burak)

Wpis niesponsorowany. Produkt kupiłam samodzielnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz